Wylewki umywalkowe

Desc

3 elementów

na stronę
 1. GROHE-Universal Pillar Taps Uniwersalna wylewka ścienna chrom 20205000
  GROHE-Universal Pillar Taps Uniwersalna wylewka ścienna chrom 202...
  Cena promocyjna 266,93 zł
  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 266,00 zł
 2. GROHE-Universal Pillar Taps Wylewka uniwersalna chrom 20202000
  GROHE-Universal Pillar Taps Wylewka uniwersalna chrom 20202000
  Cena promocyjna 374,20 zł
  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 374,19 zł
 3. GROHE-Universal Pillar Taps Wylewka uniwersalna chrom 20201000
  GROHE-Universal Pillar Taps Wylewka uniwersalna chrom 20201000
  Cena promocyjna 327,68 zł
  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 327,00 zł
Desc

3 elementów

na stronę

Łazienka jest jednym z najczęściej eksploatowanych pomieszczeń w mieszkaniu czy też domu. Z tego względu musi być funkcjonalna, estetyczna i wytrzymała, a zastosowane w niej rozwiązania możliwie najbardziej wygodne i praktyczne. Jednym z istotnych elementów jest wylewka do umywalki. Odpowiednio dobrana wylewka do baterii umywalkowej może nadać pomieszczeniu nowoczesny wygląd, jednocześnie zapewniając niezawodność i użyteczność. W naszym sklepie można znaleźć wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach, a także fachowe doradztwo na każdym etapie. Wykończenia i remonty domu nie muszą być trudne, a wybór wylewki do umywalki nie musi być wyzwaniem.

Czym jest wylewka do umywalki?

Wylewka umywalkowa to końcowy element konstrukcji baterii, z którego wylewa się woda. Dzięki niej możliwe jest wygodne i bezproblemowe korzystanie z kranu. Wylewki łazienkowe mają różne kształty, kolory i długości. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od potrzeb domowników, rodzaju i wielkości umywalki, a także wizualnej aranżacji całości.

Wylewka łazienkowa stanowi bowiem nie tylko praktyczną część wyposażenia pomieszczenia, ale również istotny element kompozycji wizualnej. Właściwie wybrany kolor i dopasowane do pozostałych detali wykończenie mogą nadać wnętrzu pożądanego klimatu – niezależnie od tego, czy preferuje się klimat nowoczesny, industrialny, rustykalny czy vintage, warto zwracać na to uwagę i otaczać się pięknymi przedmiotami. Bez względu na to, czy ktoś woli nowoczesne linie, klasyczne wzory czy minimalistyczną prostotę, znajdzie u nas wylewki umywalkowe idealnie pasujące do swojego gustu.

Czytaj dalej

Efektowna i efektywna wylewka łazienkowa

Dostępne w naszej ofercie wylewki do umywalki łączą estetykę z solidnością i wytrzymałością. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia im długą żywotność i niezawodność. Dzięki nim każda łazienka stanie się funkcjonalna, a przy tym atrakcyjna wizualnie. W efekcie korzystanie z pomieszczenia będzie przyjemne, wygodne i bezproblemowe. Dobrze dobrana wylewka do łazienki spełni nawet najwyższe oczekiwania zarówno względem jakości, jak i designu.

Każda wylewka łazienkowa została starannie zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać maksymalną ergonomię i komfort podczas korzystania z umywalki. Dostępne w ofercie wylewki są łatwe w użyciu i pozwalają na płynne odprowadzanie wody, minimalizując rozpryski i zachlapania. Wylewki umywalkowe doskonale sprawdzą się u osób, które szukają rozwiązań funkcjonalnych i zadowalających wizualnie. Wprowadzą do łazienki unikalny urok i elegancję.

Jakie mogą być wylewki do umywalki?

Wylewka do umywalki nie jest akcesorium uniwersalnym, którego jeden model będzie pasował do każdego rodzaju armatury. Aby prawidłowo działała, musi być odpowiednio dobrana i zainstalowana. Wylewki łazienkowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – przeznaczone do baterii ściennych oraz przeznaczone do baterii stojących, mocowanych na blacie, krawędzi umywalki albo w podłodze.

Wylewka umywalkowa naścienna montowana jest na ścianie za umywalką. Często stosuje się ją w łazienkach, w których nie ma blatu ani szafek, na których byłby możliwy montaż. Natomiast wylewki umywalkowe nablatowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są umieszczane na blatach lub szafkach pod umywalkami. Ciekawym rozwiązaniem są wylewki łazienkowe podłogowe. Wyglądają bardzo efektownie, jednak nie są zbyt popularne ze względu na wymagania przestrzenne oraz stosunkowo wysokie koszty.

Wylewka do łazienki powinna być dobrana w sposób uwzględniający rodzaj i rozmieszczenie systemu wodno-kanalizacyjnego, umiejscowienie poszczególnych elementów armatury, a także oczekiwania względem efektu wizualnego. Jak już wspomniano, wylewka do baterii umywalkowej musi być praktyczna i estetyczna.

Wylewka do łazienki – jak ją wybrać?

Wybierając wylewki do umywalki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak wygląda bateria oraz sama umywalka i w jaki sposób najczęściej będzie się z niej korzystać. Wylewka do łazienki, podobnie jak do kuchni czy toalety, musi umożliwiać przepływ wody w taki sposób, by strumień trafiał w odpowiednie miejsce. Jeżeli będzie skierowany zbyt blisko krawędzi umywalki, pojawi się problem z pryskaniem i rozlewaniem się cieczy. Z kolei jeśli będzie zbyt daleko od krawędzi, korzystanie z urządzenia może okazać się zwyczajnie niewygodne.

Najczęściej przyjmuje się, że wylewka do umywalki powinna być umieszczona około 25-35 cm nad misą i sięgać mniej-więcej do połowy jej długości. Odpowiednio umieszczona wylewka łazienkowa umożliwi swobodne mycie rąk, pranie drobnych elementów odzieży, a także nabieranie wody do niewielkich i średnich pojemników. Aby mieć pewność, że wylewka do baterii umywalkowej będzie pasować, warto wcześniej dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma zostać zamontowana.

W razie wątpliwości, jaka będzie najlepsza wylewka umywalkowa, dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z profesjonalistą. Fachowiec doradzi i pomoże w dobraniu odpowiedniego rozwiązania dla danego wnętrza.

To Top