Większość z Nas uwielbia długie gorące kąpiele, jednak nie zawsze mamy na nie czas. Kiedyś wanna była standardem w każdym domu, dziś wyparły ją prysznice. Nie dość, że mycie trwa znacznie szybciej, łatwiej to również możemy zaoszczędzić wodę. Są one doskonałym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń.

Decydując się na remont łazienki coraz częściej wybiera się kabiny prysznicowe. Na rynku mamy szeroki wybór, a na co zwrócić uwagę?

Wszystko zależy jaki ma to być rodzaj prysznica. Kabina prysznicowa, prysznic wnękowy, bez drzwi.

Różną się przede wszystkim kształtem. Mogą być kwadratowe, prostokątne, narożne, półokrągłe przylegające do ściany, bez drzwi ze ścianą osłaniającą bądź tzw. walki-in przez które osłania tylko jedna szyba, a wejść można z lewej jak i prawej stronny.

W zależności jak wysoką mamy posadzkę możemy dopasować brodzik. Różnią się nie tylko wymiarami i kształtem, ale również głębokością samego brodzika. Mogą być zupełnie płaskie, delikatnie wystawać bądź o znaczącej wysokości brodzika. Czasem nie mamy możliwości przeprowadzenia rur odpływowych w podłodze, dlatego stosuje się specjalne nogi podwyższające. Rozwiążą nam problem z poprowadzeniem opływu na podłodze.

Inne może być wykończenie szyb. Mogą być tradycyjne przezroczyste, ale również mleczne, z fakturą czy przyciemniane.


W zależności od potrzeb możemy wybrać drzwi jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, półokrągłe, przesuwne, otwierane w lewo bądź w prawo.

 

Obecnie mamy wiele możliwości, aby idealnie dopasować kabinę prysznicową do swojej łazienki. W zależności od preferencji, metrażu i uwarunkowań budowlanych dobierzemy niezbędne elementy jak drzwi czy brodzik. Jeśli mamy wątpliwości najlepiej spytać specjalistów, którzy z pewnością Nam doradzą.