Kuchnia to serce domu, to w niej spędzamy najwięcej czasu codziennie przygotowujemy posiłki, wyprawiamy przyjęcia oraz pijemy poranną kawę . Kuchnia jest dziś otwarta przestrzenią często połączona z salonem, jest reprezentacyjna i napakowana mnogością gadżetów kuchenny. Do takich gadżetów zaliczamy także baterie kuchenne. 

Dzisiejsze baterie kuchenne posiadają przeróżne funkcje np.  aby zainicjować lub zatrzymać przepływ wody  wystarczy dotknąć baterie lub wystarczy zbliżyć stopę do czujnika umieszczonego na dole szafki kuchennej. Ile razy po przygotowaniu ciasta z zabrudzonymi rękami napotkaliśmy problem odkręcenia wody, w tym rozwiązaniu problem brudnych rąk, lub zajętych rąk nie istnieje. Jeśli lubimy gotować w kuchni ta funkcja jest idealnym rozwiązaniem. Jednym z kolejnych potrzebnych rozwiązań jest wyciągana wlewka ułatwiająca umycie naczyń, zlewu. Wlewki przy bateriach są także ruchome z ogranicznikiem aby nie zalać kuchni. Można także regulować strumień a do łatwiejszego czyszczenia baterii firma Grohe zastosowała silikonowe dysze umożliwiające usunięcie z nich osadów wapiennych, jednym przetarciem palca.

Ponad czasowe rozwiązanie zastosowała firma GROHE w baterii kuchennej Blue® Chilled & Sparkling, bateria ta posiada nie tylko filtr ale także chłodzi wodę i nasyca ją gazem. Możemy mieć wodę z „kranu” niegazowaną, średniogazowaną lub gazowaną. Nie które baterie podgrzewają wodę, eliminując zbędne urządzenia w kuchni.

Wybierając baterie kuchenną musimy zadać sobie pytanie jakie funkcje są nam potrzebne, gdzie baterię będziemy montować i jaki design będzie pasował do naszego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zamontowania baterii  kuchennej pod oknem, baterie taka wyciągamy i kładziemy na blat aby móc otworzyć okno. 

Oprócz wyglądu, mamy możliwość wyboru koloru baterii kuchennej, modne są baterie białe, czarne a także kolor miedzi. Ponad czasowy kolor to chrom i stal nierdzewna szlachetnie wygląda i pasuje do każdego wnętrza. Teraz pozostaje tylko dobrać kształt i funkcje.